Organizace ambulance

Organizace ambulance

V ambulanci pracuje

 • MUDr. Helena Tomanová
 • MUDr. Zdeňka Říhová (ordinuje většinou první plný týden v měsíci)
 • Hana Vonzinová (sestřička)
 • Ing. Barbora Poláčková (asistentka)

Ordinační hodiny

🕔 Po:    7:30 - 15:30
🕔 Út:    9:00 - 14:00 a 15:00 - 18:00
🕔 St:    7:30 - 15:30
🕔 Čt:    7:30 - 13:30
🕔 Pá:    Klinický den
🕔 So:    Neordinuje se
🕔 Ne:    Neordinuje se

Objednávat se můžete:

 • Osobně u sestřičky při odchodu z ambulance
 • Přes aplikaci MEDEVIO – zvolíte-li požadavek "objednání vyšetření", můžete si sami vybrat termín kontroly - na konci dotazníku je kalendář volných termínů.

Po vstupu do ordinace se Vám bude věnovat sestřička.

 • Zkontrolujete s ní seznam užívaných léků  - vždy
 • Zvážíte se, sestřička  změří tlak a tep - vždy
 • Pokud budete mít naordinovány odběry z prstu (GH, GG), pak sestřička provede tento odběr
 • Pokud si ve zkumavce donesete moč, sestřička si ji převezme
 • Pokud je ordinováno EKG – sestřička natočí EKG (více o EKG níže na stránce)
 • Pokud jdete na TK Holter – sestřička nasadí manžetu, dostanete poučení o dalším postupu a půjdete domů (více o TK Holteru na tomto odkaze)
 • Pokud přicházíte k aplikaci pažního senzoru, bude se Vám věnovat naše asistentka (více o senzorech na tomto odkaze)

U sestřičky si nachystáte dokumentaci,  kterou nesete lékařce (zprávy od jiných specialistů, zápisový list, glukometr). 

Následně budete vyšetřen/a lékařkou, se kterou se domluvíte na dalším postupu a na další kontrole. Vrátíte se k sestřičce, která s Vámi vybere termín příští kontroly, ujasní si, že jste porozuměl/a novým doporučením, vydá Vám žádanky, lékařskou zprávu a event. další věci, které doporučila lékařka.

Recepty většinou posíláme jako SMS do mobilu, pokud budete chtít, můžete je samozřejmě dostat i v tištěné podobě. Pokud je recept vystaven, je možné ho vyzvednou v lékárnách při předložení občanského průkazu (není potřeba SMS zpráva v mobilu ani tištěná forma).

Odběry krve se provádí po objednání v pondělí, středu a čtvrtek od 7:30 do 09:30 hod. O tom, jak se na odběry připravit event. o možnosti odběru mimo naši ambulanci, si můžete přečíst na tomto odkaze.

EKG vyšetření provádíme na počkání a bez nutnosti se objednávat. Příprava na vyšetření není žádná. Pacient/ka se svlékne do půl těla (podprsenku možno ponechat), lehne si na lůžko. Sestřička přiloží elektrody na tělo (v místě uložení elektrod Vás sestřička navlhčí vodou nebo gelem) a natočí EKG křivku. Vyšetření je bezbolestné a trvá jen několik málo minut. Popis EKG provede lékařka vzápětí.
 

Senzory pro nepřetržité sledování glykemie: na 10-14 dní aplikujeme do paže. Nutné se předem objednat – aplikaci provádí asistentka (kontakt přes MEDEVIO nebo na č.: 771 518 936) a to v úterý a ve středu od 9 hodin. Diabetici 1. typu mají senzor plně hrazen. U diabetiků 2. typu rozhoduje o plné úhradě ošetřující diabetolog. Podrobné informace na tomto odkazu.

Vyšetření očního pozadí fundus kamerou - prevence diabetické retinopatie 1x za rok: vlastní pacienty vyšetřujeme automaticky, pacienty-diabetiky z cizích ambulancí vyšetříme po předložení žádanky od svého dispenzarizujícího lékaře (praktický lékař, diabetolog, internista). Podrobné informace na tomto odkazu.

TK-Holter: objednává sestřička, podrobnosti o vyšetření na tomto odkazu.

Napsal deew